zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Cena Marka Ravenhilla bude udělena již pojedenácté

Slavnostní vyhlášení vítěze

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Cena Marka Ravenhilla, jejíž vznik již před dvanácti lety iniciovalo Divadlo LETÍ, se pravidelně udílí za nejlepší inscenaci současné hry. Minulý ročník jsme kvůli pandemii byli nuceni vynechat, tudíž bude cena udílena za roky 2020 a 2021. Nezávislá porota složená z osmi odborníků tentokrát vybírala z více než sto dvacet inscenací, přičemž do užší nominace se dostalo deset z nich.

Slavnostní vyhlášení vítěze se uskuteční 20. června 2022 v Divadle VILA Štvanice. Cena bude mít již tradičně podobu kožichu, který pro letošního výherce navrhne běloruská scénografka a ilustrátorka Rufina Bazlova. Multižánrová umělkyně do Česka přišla v roce 2008, kdy byla přijata na studium ilustrace na plzeňské Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Díky projektu Bělorusko 2020 - grafickým výšivkám přibližujícím nepokoje v její rodné zemi - o její práci ví celý svět.
Posledním laureátem ceny (za rok 2019) se stala inscenace Hadry, kosti, kůže v režii Martina Františáka. Mezi další oceněné patří režiséři Martina Kinská, Dušan Pařízek, Daniel Špinar, Jiří Havelka, Ivan Krejčí, Martina Schlegelová, Adam Svozil, Mikoláš Tyc a David Šiktanc.
Součástí večera bude i představení hostující inscenace olomouckého Divadla na cucky Zatrolleno věnující se fenoménu internetových hoaxů a konspiračních teorií. Divadlo LETÍ chce tímto ročníkem začít novou tradici, kdy bude v rámci předávání Ceny Marka Ravenhilla představovat tvorbu nezávislých divadel z mimopražských regionů. Inscenační tým pod vedením Silvie Vollmann se ujme i slavnostního ceremoniálu.

16.5.2022 18:05:59 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 26 - rubriky

Archiv čísel

reklama

MARTA

Články v rubrice - Zprávy

Poslední představení Petra Nárožného

Petr Nárožný při poslední děkovačce

Po 42 letech a 29 rolích se s Činoherním klubem rozloučila jedna z jeho historicky nejvýraznějších osobností - ...celý článekČasopis 26 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

České kino na Artu

Domestik

Odborný dohled nad výkladem snu
Jak blízko může být kolektivní sen a kolektivní vina? Televizní premiéra ko celý článek

další články...