zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Cena Evalda Schorma zná své finalisty

Ceny Evalda Schorma (Foto: Foto: Antoan Pepelanov)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Cenu Evalda Schorma uděluje agentura DILIA každoročně studentům divadelních škol za původní hru, dramatizaci nebo překlad hry do češtiny dosud nepřeložené. Jejím cílem je podpora a motivace mladých autorů a překladatelů v jejich práci. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne již 12. června 2024 v Praze.

Do finále Ceny Evalda Schorma za rok 2023 byli nominováni Kryštof Krejčí a Dana Hlaváčová (DAMU) za dramatizaci románu Jáchyma Topola Sestra, Barbora Rokytová (FFMU) za původní hru Nějak tě nestíhám, Tomáš Ráliš (DAMU) za původní hru Vyhubyt, Natálie Bočková (JAMU) za původní hru Tolik něhy, Maria Nona Mlejnská (JAMU) za překlad z angličtiny hry Alice Birch Revoltu. Řekla. A zítra zas., Markéta Bohadlová, Helena Gricová a Emma Žežulová (JAMU) za původní hru Všechno své si nosím s sebou a Vojtěch Franců (DAMU) za původní hru Alchymisti.

“Díky Ceně Evalda Schorma se nám podařilo objevit řadu dnes etablovaných a respektovaných dramatiků a překladatelů. Oceněné texty se doposud dočkaly už více než 50 divadelních a desítky rozhlasových inscenací. Uvádělo je například Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, Švandovo divadlo, Studio Ypsilon nebo Městské divadlo Zlín,” říká Jan Barták, ředitel DILIA.

Vyhlášení výherce proběhne ve středu 12. června od 20.00 před Divadlem VILA Štvanice, a to v rámci komponovaného večera scénických skic nazvaného Večeře s novou hrou. Diváci se během něj mohou dočkat vydatné ochutnávky současné dramatiky. Chybět samozřejmě nebude ani úryvek z vítězné hry. Vstupenky na akci jsou k dispozici online na GoOut.

Cena Evalda Schorma, která je pojmenována po významném českém filmovém a divadelním režisérovi, se pojí s finanční odměnou, která slouží k podpoře činnosti nadějných autorů. Ocenění ale zejména pomáhá mladým talentovaným autorům a překladatelům dostat svá díla z akademického prostředí do širšího divadelního kontextu.

20.5.2024 15:05:45 Redakce | rubrika - Zprávy

Časopis 26 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Časopis 26 - sekce

HUDBA

Queenie letní narozeninové turné

Michael Kluch – Queenie  (Foto: Ilona Gerasymová)

Po úspěšných narozeninových koncertech, které v dubnu naplnily pražské O2 universum, se tato oblíbená kapela j celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Magdalena Kožená: Czech Songs

Přebal alba

Česká operní pěvkyně Magdalena Kožená uvádí recitál českých písní společně s Českou filharmonií pod taktovkou celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 26. týden

Renoir: portrétista proměn

Velká Británie z výšky II: Národní poklady
Karel III. jako nový panovník Spojeného království spravuje male celý článek

další články...