zvláštní poděkování
Volný.cz

Vychází kniha a CD Zdenek Merta u klavíru

Přebal

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Zdenek Merta u klavíru je spojení knížky a CD, které respektovaný hudební skladatel, klavírista a producent Zdenek Merta vytvořil u příležitosti sedmdesátých narozenin, jež oslavil 25. dubna 2021.
V knize Zdenek Merta píše o svém vztahu k písním, pod kterými je podepsán, vzpomíná na dobu a okolnosti jejich vzniku a bilancuje svou hudební kariéru. CD je pak pro Zdenka Mertu zároveň první samostatné klavírní album, které je tvořeno z jeho vlastních filmových i divadelních melodií a písniček, jež napsal během uplynulých padesáti let.

Všech 19 skladeb obsažených na CD bylo pro tuto příležitost nově nahráno, Zdenek Merta je hraje sám na klavír nebo jako duety s virtuózními hráči. V jedinečných vokálních i instrumentálních interpretacích se kromě autora na CD tedy objeví hudební hosté – například zpěváci Vojtěch Dyk, Zora Jandová a Esther Mertová, hráč na Hammondovy varhany Ondřej Pivec, hobojista Vilém Veverka, koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička a další.
Kniha a CD s dnes již zavedeným názvem Zdenek Merta u klavíru je k dostání v tištěné i digitální formě v prodejnách Supraphonu i na www.supraphonline.cz.

Kromě vytvoření nového bilančního CD a knihy se Zdenek Merta podílel na uspořádání slavnostního koncertu nazvaného Zdenek Merta 70. Koncert se uskutečnil 29. června 2021 na Hudební scéně Městského divadla Brno, s nímž Merta úzce spolupracuje již několik dekád. Pestrý program, který byl sestavený z crossoverových skladeb, písní i muzikálových čísel a stal se tak průřezem Mertovou tvorbou od velkých orchestrálních kompozic až po výňatky z komorního programu Zdenek Merta u klavíru, si nenechala ujít ani Česká televize, která pořídila záznam, jenž odvysílá v pátek 19. listopadu 2021 ve 20:45 hodin na kanálu ČT art.
Milovníci dobré hudby by si zmíněný pořad stejně jako nové CD i knihu rozhodně neměli nechat ujít!

15.11.2021 16:11:29 Redakce | rubrika - CD boxy

Časopis 48 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nebesa (NdB)

Články v rubrice - CD boxy

Jakub Hübner - Jsou Vánoce!

Jakub Hübner a Bára Basiková ve studiu

Již třetí profilové album Jakuba Hübnera přichází tentokrát s poselstvím Vánoc. Na CD Jsou Vánoce! zaznívají k ...celý článek


Tomáš Klus vydává album Cítím a chystá jarní turné

Tomáš Klus

S odstupem tří let od vydání alba Spolu a po dvou speciálních minialbech – lockdownovém Pět pohromadě a ...celý článekČasopis 48 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Víra tipy 49. týden

Cesty víry

Sváteční slovo husitského biskupa Juraje Dovaly
Adventní ticho (Premiéra). Proč Ježíš říká, abychom byli bd celý článek

další články...