zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Totally Nothin vydává nové album

Totally Nothin

autor: Supraphon   

zvětšit obrázek

Energie, autenticita, neustálý progres a v neposlední řadě velký talent – to jsou atributy, ktreré ke své tvorbě i dalšímu růstu potřebuje snad každý umělec. Jihočeský rodák Totally Nothin, jenž se pohybuje na pomezí alternativního rapu a punk-rapu, s každou svou novinkou dokazuje, že mu nic ze zmíněného nechybí. Potvrzuje to i nyní svým novým albem Noční můry. Už úvodní singly v podobě temnější Lili a energického rave nátěru Hey Wake Up (VIDEO) naznačily, že se Totally opět posunul zvukově i tematicky.

Síla, pestrost i osobitost Nočních můr jde ale ještě dál, k čemuž přispěla i řada zajímavých hostů jako zpěvačka Lenny, Vercetti CG, Darewin nebo generace mladých producentů jako badfocus, Rainer a Maxipejsek. Jak to všechno zní naživo, budete navíc moci zjistit už záhy – v pátek 16. prosince na pražském křtu v Kasárnách Karlín!
„Album Noční Můry pro mě emočně znamená velké uvědomění předchozích vlastních i cizích špatných činů, které mi nějakým způsobem ublížily. Zároveň je i přiznáním si skutečnosti, že vše zlé, co se stalo, se stát mělo. Nebýt toho, nebyl bych tím, kým jsem nyní jako člověk i jako umělec. Na svém debutu Pro ty, co to chápou jsem zmínil: ‚pozitivní hudba bude, až bude lépe i mě‘. Neumím teď sice říct, že se vše otočilo o 180 stupňů, ale dokážu reflektovat spoustu chyb a před další nástrahy života se postavit rovně, i když začínám zjišťovat, že jich je čím dál víc. Na druhou stranu mi moje nikdy neutuchající píle přináší plody, které rostou a dosahujou výšin, o nichž se mi nikdy nesnilo,“ vyznává se emotivně mladý raper a producent ke své albové novince.

Jak Totallyho slova naznačují, Noční můry jsou hodně osobní nahrávkou, na které nahlíží řadu niterných i tvůrčích témat, s nimiž se však mohou ztotožnit také jeho fanoušci. Ostatně sám přiznává, že právě fanoušky i díky zkušenostem ze svého sólového turné považuje za svou skutečnou rodinu, jež ho motivuje k další tvorbě a „snaze vzájemně sdílet pozitivní energii a společně se odrazit k lepším zítřkům“. Totallyho aktuální počin, který můžeme bez nadsázky označit jako autentickou výpověď doby či alespoň nezanedbatelné části současné mladé generace, není ale osobitý pouze tématy. Hodně specifický a progresivní je i zvukově.
„Při tvorbě Nočních můr jsem se snažil hodně experimentovat, abych se dostal ze své komfortní zóny a mohl tak sám sobě dokázat, že nejsem zavřený v žádné krabici. K tomu značnou měrou přispěli i hosté jako skvělá zpěvačka Lenny Filipová, badfocus, Rainer, Hey yendo, Darewin, Vercetti CG, maxipejsek nebo DJ Kadr, kteří mi – ať už produkcí nebo featuringem – nejen hudebně, ale i lidsky předali vibe, jenž mi pomohl celé album dokončit,“ dodává Totally Nothin.

Tímto releasem úspěšný raper a producent tak znovu potvrzuje již dříve několikrát naznačenou nesvázanost jedním hudebním žánrem. Důkazem je mimo jiné společný track s populární zpěvačkou Lenny Děvče z Elm Street. „Potkali jsme se letos na Brněnském majálesu v backstage, kde jsme si navzájem ocenili hudbu, a tak nějak od prvního pohledu si porozuměli. Domluvili jsme se tedy, že bychom spolu v budoucnu mohli zkusit něco nahrát, a ten moment přišel dřív, než bych čekal,“ říká Totally Nothin ke spolupráci s Lenny, která v písni zpívá primárně v anglickém, ale i českém jazyce a svou barvou hlasu jí dodává jedinečný šarm sobě vlastní.
Své nové album Noční můry Totally Nothin pokřtí v pátek 16. prosince v Kasárnách Karlín. Těšit se můžeme těšit na řadu hostů, kteří se na Nočních můrách podíleli a společně s Totallym slibují hodně živelnou show za doprovodu energické kapely, okořeněnou speciálními projekcemi! Vstupenky na akci pořídíte v předprodeji GoOut.
Album zakoupíte na www.supraphonline.cz.

28.11.2022 11:11:20 DePe | rubrika - CD boxy

Časopis 10 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bílá voda (MdB)

Články v rubrice - CD boxy

Kaczi vydává nové album Kněhyně

Kaczi

Písničkářka a multiinstrumentalistka Kaczi představuje své druhé studiové album s názvem Kněhyně. To je dostup ...celý článekČasopis 10 - sekce

OPERA/ TANEC

Rok české hudby - Smetana 200

Prodaná nevěsta (Národní divadlo)

Bedřich Smetana: Prodaná nevěsta
Nejpopulárnější česká komická opera na libreto Karla Sabiny k 200. výročí celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Literární tipy 10. týden

Francouzova milenka

Vojna a mír (2/2)
Americko-italská adaptace monumentálního románu Lva Nikolajeviče Tolstého (1956). Hrají: celý článek

další články...