zvláštní poděkování
Volný.cz

Dominik Wollenweber umění anglického rohu

DominikWollenweber (Foto: VilémVeverka)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Dominik Wollenweber je osmadvacet let členem skvělé Berlínské filharmonie a patří mezi světovou špičku hráčů na anglický roh. V produkci svého českého kolegy, skvělého hobojisty Viléma Veverky, vydává nyní u Supraphonu album s příznačným názvem The Art of English Horn.
Berlínská filharmonie se Sirem Simonem Rattlem na nové nahrávce doprovází Dominika Wollenwebera v nádherné Sibeliově symfonické básni Labuť z Tuonely, členové Berlínských filharmoniků mu pak dělají společnost na celém albu.

Těžko si představit desku věnovanou anglickému rohu bez Larga z Dvořákovy Novosvětské nebo bez sóla z Tristana a Isoldy Richarda Wagnera. Bachův koncert a Schubertovo Impromptu mohou být naopak překvapením a Kvartet Jeana Françaixe zvedne každému posluchači náladu.
The Art of English Horn je výjimečné album, vrchovatě naplněné neodolatelně krásným tónem anglického rohu,
k němuž Dominik Wollenweber poznamenal: „Velmi mi záleží na prezentaci anglického rohu jako sólového nástroje a na tom, aby se zbavil zařazení jako pouhý nástroj orchestru. Anglický roh má mnoho zvukových odstínů. Může znít žertovně jako v kvartetu Jeana Françaixe, je virtuózní jako v Bachově koncertu, a v dalších dílech má přirozeně také tu zamyšleně smutnou barvu. Myslím, že na rozmanitosti alba The Art of English Horn je cosi velmi zvláštního, a právě směs dramatických barev posluchače strhne. Aspoň v to doufám. Proto také nechci žádné ze skladeb, které jsem nahrál, dávat přednost. Každou z nich mám rád.“
Album Dominik Wollenweber – The Art of English Horn vydává Supraphon v celosvětové distribuci na CD i v digitálních formátech.

www.supraphonline.cz

25.10.2021 16:10:59 Redakce | rubrika - CD boxy