zvláštní poděkování
Quantcom.cz

MHF Lípa Musica zve na představení programu a premiéru

V pátek 20. května bude slavnostně představen program 21. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. Akce volně přístupná veřejnosti proběhne v kině Crystal v České Lípě od 20 hodin. Kromě představení jednotlivých plánovaných projektů ve videoukázkách s komentářem ředitele a zakladatele festivalu Martina Prokeše je na programu také premiéra dokumentu o festivalu Lípa Musica, který připravil Rudolf Živec. Představení festivalového programu je volně přístupné, místa v kině je však doporučeno si rezervovat přes prodejní systému festivalu online nebo ve festivalové pokladně. Pro návštěvníky bude připraveno drobné občerstvení zdarma ve spolupráci s Pivovarem Cvikov.

Předprodej vstupenek na 21. ročník festivalu bude zahájen 1. června. Již na vlastním představení programu však bude návštěvníkům umožněno vyplnit si přímo na místě objednávku vstupenek. Odevzdané objednací lístky budou následně slosovány a vítěz obdrží celou svoji objednávku zdarma. Další dva vylosovaní získají 50%ní slevu na nákup vybraných vstupenek. Soutěž bude probíhat pouze na místě, vylosovaní budou informování o svém úspěchu nejpozději do konce května.
21. ročník MHF Lípa Musica se uskuteční v termínu od 20. srpna do 15. října. Z jeho programu je tradičně zatím znám pouze zahajovací koncert, který je dalším z Koncertů pro Liberecký kraj a který se uskuteční v libereckém Divadle F. X. Šaldy v úterý 23. srpna 2022. Na programu je slavnostní operní galakoncert za účasti úspěšné české sopranistky Kateřiny Kněžíkové, kterou aktuálně zdobí prestižní ocenění BBC Music Magazine Awards. Ta si ke spolupráci přizvala nadějného tenoristu Daniela Matouška a společně je doprovodí orchestr PKF – Prague Philharmonia pod vedením Roberta Jindry. Na slavnostním programu zazní ukázky z oper W. A. Mozarta, G. Bizeta, Ch. Gounoda či G. Donizettiho. Vstupenky na tento slavnostní galakoncert jsou v prodeji ve festivalovém předprodeji i v liberecké síti evstupenka.cz.

16.5.2022 13:05:11 JoMe | rubrika - Festivaly

Časopis 26 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Eliška/Rejčka (MdB)

Články v rubrice - Festivaly

Světové a české premiéry na NODO v Ostravě

Dirigent Bruno Ferrandis a skladatel Matous Hejl

Už týden zkouší v Ostravě více než stovka hudebníků a tvůrců z 12 zemí Evropy a USA: 6. bienále mezinárodního ...celý článek


KoresponDance láká na originální výběr tance

Runners (Foto: Bernadette Fink)

Pohybový, energický, magický, poetický, čistý, citlivý… Takový bude 10. ročník mezinárodního festivalu s ...celý článek


Aureum Saxophone Quartett zavítá do půvabného kostela

Aureum Saxophone Quartett

Do šonovského kostela sv. Markéty zamíří festival Za poklady Broumovska v sobotu 2. července 2022 s koncertem ...celý článekČasopis 26 - sekce