zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Roman Patočka bude hvězdou koncertů FOK s Ionem Marinem

Roman Patočka

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Houslový virtuóz Roman Patočka bude hlavní hvězdou koncertů Pražských symfoniků pod taktovkou dirigenta Iona Marina. Program nabídne Houslový koncert Felixe Mendelssohna-Bartholdyho a „Romantickou“ symfonii Antona Brucknera. Koncerty se uskuteční 5. a 6. října 2022 v 19:30 v Obecním domě.

Koncerty Pražských symfoniků, které zahájí abonentní řady C a D, budou patřit Romanu Patočkovi a Ionu Marinovi, stejně tak jako Felixi Mendelssohnu-Bartholdymu a Antonu Brucknerovi. Roman Patočka je nejen koncertním mistrem Pražských symfoniků, ale také je vyhledávaným sólistou. S orchestrem FOK vystoupí v Mendelssohnově houslovém koncertu, který patří k jeho nejslavnějším a zároveň i k nejvýznamnějším skladbám svého druhu.

„Klasicismus a romantismus jsou mi nejbližší, nejraději je hraji. Proto se moc těším na Mendelssohnův Houslový koncert, stal se už takovou mojí srdeční záležitostí. Je to nejen opravdu líbivá hudba, ale také je pro houslisty napsán velmi dobře a takzvaně jde do ruky,“ říká k houslovému koncertu Roman Patočka.
V druhé polovině večera pak zazní Brucknerova Symfonie č. 4 „Romantická“. Jedná se o jeho jedinou symfonií, kterou sám opatřil podtitulem.
Taktovky se pro tento večer ujme dirigent rumunského původu
Ion Marin, který se řadí k nejvyhledávanějším evropským dirigentům.
„S Ionem Marinem jsme spolupracovali v roce 2021 na koncertu na Pražském jaru a bylo to fantastické. Je to velmi příjemný člověk a krásně se s ním pracovalo, takže se o to více těším, že už se navzájem známe a bude to takové hezké druhé setkání,“ dodává Patočka.

Koncerty se uskuteční 5. a 6. října 2022 v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu. Ve středu 5. října se od 18:15 také uskuteční Setkání s umělci, kde budou hosty Roman Patočka a Ion Marin. Vstupenky jsou k dispozici na www.fok.cz.

29.9.2022 12:10:43 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 48 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Rádio Kašpar

Články v rubrice - Koncerty

Pražští symfonikové se už zítra vracejí s Rybovkami

Kouzelná Rybovka Matěje Formana

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK po roce opět uvede představení Kouzelná Rybovka Matěje Formana, které při ...celý článek


Jana Jarkovská představí flétnový repertoár napříč časem

Jana Jarkovská

V dalším z večerů Obrazy a hudba v produkci Pražských symfoniků vystoupí flétnistka Jana Jarkovská společně s ...celý článek


Korngold a Strauss, Axelrod a Kahánek

Ivo Kahánek

Koncert, na kterém uslyšíte mj. skladbu oceněnou zářivým Oscarem, přichystal SOČR pod vedením amerického dirig ...celý článekČasopis 48 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Velikáni filmu... Robert Wise

Strážní loď Sand Pebbles

Strážní loď Sand Pebbles
Měla to být jednoduchá mise. Jenže skončila v pekle čínské občanské války. Steve M celý článek

další články...