zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Jana Jarkovská představí flétnový repertoár napříč časem

Jana Jarkovská

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

V dalším z večerů Obrazy a hudba v produkci Pražských symfoniků vystoupí flétnistka Jana Jarkovská společně s klavíristou Bohumírem Stehlíkem a houslistkou Markétou Janouškovou. Program nabídne tvorbu pro flétnu od baroka až po současnost. Koncert se uskuteční 1. prosince 2022 od 19:30 v klášteře sv. Anežky České.

„Kromě Sylvie Bodorové a Jiřího Temla zazní z českých, potažmo československých skladatelů Pavol Šimai, jehož Sonatina je opravdu krásná, lyrická skladba, kterou jsem si skutečně přála na programu mít. Dalším důležitým dílem, které zazní jsou Pastorale Germaine Tailleferre. Chtěla jsem, aby v programu bylo zastoupeno více žen, beru to jako svůj úkol,“ řekla k programu Jana Jarkovská, která se dlouhodobě věnuje interpretaci děl hudebních skladatelek.
Na programu budou také ryze klasická flétnová díla. Zazní Capriccio D dur pro sólovou flétnu Johanna Joachima Quantze a Sonáta E dur pro flétnu a housle Georga Philippa Telemanna.

„Za takový zlatý střed koncertu považuji trio italského skladatele Nina Roty. Je to zcela klasické dílo, které mě překvapilo tím, jak hodně svým hudebním jazykem připomíná české hudební skladatele, které jsem na program zařadila,“ dodává Jarkovská.
Společně s Janou Jarkovskou vystoupí klavírista Bohumír Stehlík, s kterým dlouhodobě tvoří komorní uskupení Duo du Rêve, a houslistka Markéta Janoušková.
Večer je součástí cyklu Pražských symfoniků Obrazy a hudba ve spolupráci s Národní galerií Praha. Program zahájí odborná přednáška Moniky Švec Sybolové k obrazu Krajina Josefa Šímy.
Koncert se uskuteční ve čtvrtek 1. prosince 2022 v 19:30 v klášteře sv. Anežky České. Vstupenky jsou v prodeji na www.fok.cz.

25.11.2022 15:11:39 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 04 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Neklan (NdB)

Články v rubrice - Koncerty

Pražští symfonikové připravili večer s hobojem

Liběna Séquardtová

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK zahraje ve světové premiéře Koncert pro hoboj a orchestr Jaroslava Krčka, ...celý článekČasopis 04 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Papá Hemingway: Pravdivý příběh

Papá Hemingway: Pravdivý příběh

Papá Hemingway: Pravdivý příběh
Dílo si zaslouží slávu, ale světová sláva může být smrtící. Adrian Sparks j celý článek

další články...