zvláštní poděkování
Volný.cz

Víra tipy 49. týden

Cesty víry

autor: Česká televize  

zvětšit obrázek

Sváteční slovo husitského biskupa Juraje Dovaly
Adventní ticho (Premiéra). Proč Ježíš říká, abychom byli bdělí? Proč máme v srdci pěstovat ticho a k čemu vede křesťanská kontemplace?
Vysílání: 12.12., 10.15 hod., ČT2
Opakování: 12.12., ČT3., 12.12., ČT1., 13.12., ČT1., 16.12., ČT3., 17.12., ČT1

Křesťanský magazín
Méně známá duchovní místa objevuje ve svém cyklu pražských magazínů Jan Vávra. Tentokrát navštívil poutní chrám Panny Marie Pomocné na Chlumku v Luži, ojedinělý projekt ekumenického kostela v Budislavi nebo křížovou cestu u poetického zámku v Nových Hradech. Režie J. Vávra (Premiéra). Pasovská Panna Maria Pomocná je obraz, ke kterému od 17. století putují poutníci do Luže. Chrám tu dala zbudovat Marie Maxmiliána hraběnka ze Žďáru. Založila tak tradici, která přetrvala staletí. To příběh ekumenického kostela v Budislavi se odehrál až na přelomu dvacátého a jednadvacátého století. Nic to však neubírá na jeho zajímavosti. Nové Hrady jsou známé nejen svým zámkem, ale také zahradami, které ho obklopují. Jejich součástí je i unikátní křížová cesta. Rozhodně stojí za pozornost. Putování po tomto kraji si jen těžko představit bez zastávky v přírodní rezervaci Toulovcovy Maštale. Pískovcové skály uprostřed lesů vzbuzují romantické představy a lákají k návštěvě nejen zdatné turisty, ale třeba i rodiny s dětmi.
Vysílání: 12.12., 10.20 hod., ČT2
Opakování: 14.12., ČT2., 16.12., ČT2

Cesty víry: Česká duše v Řecku
Čeští krajani v pravoslavném prostředí řeckých Athén. Režie O. M. Schmidt a J. K. Studničková (Premiéra). Český krajanský spolek v Athénách vznikl v srpnu 2012 a sdružuje Čechy a všechny zájemce, kteří s Českou republikou sympatizují. Organizuje mimo jiné společenské, kulturní a sportovní akce a slaví a udržuje české tradice. Jaké české zvyky si do Řecka s sebou Češi přinesli a které naopak převzali? A jak slaví svátek svatého Mikuláše v tamním pravoslavném prostředí? Příběhy Čechů, jejichž druhým domovem se stalo Řecko.
Vysílání: 12.12., 10.45 hod., ČT2
Opakování: 13.12., ČT2., 14.12., ČT2., 18.12., ČT2

29.11.2021 20:11:19 Redakce | rubrika - Noc kostelů/ Víra

Časopis 03 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Pretty Woman (MdB)

Články v rubrice - Noc kostelů/ Víra

Víra tipy 4. týden

Martina Viktorie Kopecká

Uchem jehly
Setkání farářky Martiny Viktorie Kopecké s religionistou Pavlem Hoškem (2021). Režie R. Vodrážk ...celý článek


Cesty víry: Obec pro všechny

Cesty víry: Obec pro všechny

Cesty víry: Obec pro všechny
Milan M. Horák spojil svůj život s hnutím za náboženskou obnovu Obec křesťanů ...celý článekČasopis 03 - sekce

HUDBA

Parta vynikajících lidí spouští Monstrproces

Parta vynikajících lidí (Foto: Libor Galia)

Po roce od vydání debutového alba Kam chceš jít, když nejlíp je tady vydává pražská pětice Parta vynikajících celý článek

další články...