zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Galerie Dům v Broumově

Klášter Broumov

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Galerie Dům se dlouhodobě věnuje prezentaci především malířského a sochařského média, a to v jejich aktuálních specifických formách. Vedle ikonických postav českého výtvarného prostoru 2. poloviny 20. století zařazuje i důležité autory střední generace, současně ale představuje talentované nedávné absolventy vysokých uměleckých škol. Často zviditelňuje tvůrčí principy, jež primárně nevycházejí z momentální společenské atraktivnosti konkrétních vnějších témat, ale sledují inspirativnost prostoru obecnějšího charakteru. Do výstavní koncepce jsou díky možnostem exteriérových výstav v klášterní zahradě zařazována i site specific díla, reflektující silnou atmosféru sousedství barokního kláštera.

Kurátorsky vedená výstavní koncepce Galerie Dům klade důraz také na kontinuitu svého programu, v níž spatřuje samostatnou kulturní hodnotu pro region Broumovska a město Broumov. Za dobu své existence galerie zpřístupnila odborné i laické veřejnosti regionu mnoho významných umělců a jejich klíčových děl. Povahou sice komorní prostor, tak nabízí profesionálně realizované výstavy se všemi doprovodnými tiskovinami, a to v kvalitě srovnatelné se státními odbornými institucemi. Na druhé straně velký počet autorů vysoce oceňuje osobní kontakt s kulturním prostředím Broumovska a umělci tu při svém pobytu často objevují nové inspirační zdroje.
Kurátoři galerie: Iva Mladičová, Petr Vaňous.

Markéta Hlinovská
8. 5. – 10. 7. 2022 | vernisáž 7. 5. 2022
Markéta Hlinovská patří mezi nejvýraznější absolventy ateliéru Grafika I, prof. Jiřího Lindovského na pražské AVU. Je sice absolventkou grafického ateliéru, její práce mají však od počátku experimentální a přesahující charakter.

Kryštof Kaplan
17. 7. – 28. 8. 2022 | vernisáž 9. 7. 2022
Sochařské práce Kryštofa Kaplana charakterizuje obecně velkorysá forma, plasticita realizovaná základními fyzikálními zákonitostmi, obvykle kombinovaná s mechanickou konstrukcí.

Jiří Marek
4. 9. – 31. 10. 2022 | vernisáž 3. 9. 2022
Autor patří mezi slibné autory nastupující malířské generace narozené na počátku 90. let.

Klášterní zahrada 2022: Kryštof Kaplan – Petr Šťastný
8. 5. – 31. 10. 2022 | vernisáž 7. 5. 2022
Exteriérová výstava dvou umělců z mladé sochařské generace

17.1.2022 17:01:34 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 21 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Předplatné 2022/2023

Články v rubrice - Výstavy

Badiucaa a umění protestu v DOXu

Badiuciao – Made In China

V DOXu začíná výstava čínského umělce a aktivisty Badiucaa, který se uměleckými prostředky kriticky vyjadřuje ...celý článekČasopis 21 - sekce

DIVADLO

MdB uvede na Biskupském dvoře premiéru inscenace Eliška/Rejčka

Eliška/Rejčka (Vizuál inscenace)

Letní premiéra na Biskupském dvoře bývá již tradičně spojena s některou výraznou brněnskou osobností či událos celý článek

další články...

HUDBA

Hudební tipy 21. týden

Věra Martinová (Stodola Michala Tučného)

S láskou... královny popu
Pocta legendárním hitmakerům, kteří obohatili českou populární hudbu o nesmrtelné celý článek

další články...