zvláštní poděkování
Quantcom.cz

PnVČ s VČD pořádají výstavu Samet v divadle

Demonstrace před divadlem (Foto: Evžen Báchor, archiv PnVČ)

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Východočeské divadlo Pardubice navázalo spolupráci s Pamětí národa Východní Čechy, jejíž výsledkem je výstava Samet v divadle připomínající výročí Listopadu 1989. Fotografické panely ve vstupním foyer Městského divadla představí několik významných osobností pardubického „Sametu“ – jejich život, postoje, příběh… Vernisáž se uskuteční v pondělí 21. listopadu od 17 hodin.

Paměť národa Východní Čechy sídlí ve vzdělávacím centru v Machoňově pasáži, kde se ve sklepení nachází i interaktivní muzeum nové generace, které vás pomocí moderních technologií a skutečných příběhů vtáhne do minulosti. „Na začátku prohlídky si vyberete příběh, který budete v následujících devadesáti minutách sledovat, možná dokonce spoluprožívat. Pak už se necháte unášet vyprávěním pamětníka doplněným o projekce, netradiční efekty, rozšířenou realitu a interaktivní obrazovky. Díky jejich propojení zažijete mnohé! Můžete tak prožít druhou světovou válku s Jarynou Mlchovou, která díky objevu neznámé sloučeniny zachránila stovky židů. Nebo si necháte vyprávět osud generála Tomáše Sedláčka, který prošel snad všechna evropská druhoválečná bojiště,“ říká Michal Bureš, ředitel Paměti národa Východní Čechy.
Kromě pondělí a pátku je expozice přístupná každý den. Prohlídky začínají v přesně stanovených časech, trvají 90 minut a vstupenky lze zakoupit online na webových stránkách www.institut.pametnaroda.cz.

18.11.2022 11:11:47 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 04 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Neklan (NdB)

Články v rubrice - Výstavy

Kristián Mensa - In Our Hands

In Our Hands

Kristián Mensa je nejen skvělým tanečníkem, kterého můžete vidět v inscenaci Krajina těla, ale také víte ...celý článek


Y Evenets hledají formy rezistence v Divadle X10

Y Evenets

Rok 2023 je pro Y Events, experimentální dramaturgickou řadu Divadla X10, rokem sebereflexe. Čtyři události př ...celý článekČasopis 04 - sekce

HUDBA

Divadlo Hybernia uvede muzikál Zpívání v dešti

Herci muzikálu Zpívání v dešti

Jeviště divadla Hybernia se stane nově dějištěm milostného příběhu zasazeného do Hollywoodu konce 20. let R celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

S novým rokem do světa velké operety

Veselá vdova

Na Silvestra se slavnostně rozloučili v Národním divadle Brno nejen s rokem 2022, ale i s inscenací slavné čes celý článek

další články...