zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Kristián Mensa - In Our Hands

In Our Hands

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Kristián Mensa je nejen skvělým tanečníkem, kterého můžete vidět v inscenaci Krajina těla, ale také vítězem ročníku 2019 „Red Bull Dance Your Style – Česká republika“, magazínem Huffington Post byl zařazen do žebříčku „20 under 20“ mezi 20 nejnadanějších inovátorů mladé generace z celého světa a v neposlední řadě je také talentovaným ilustrátorem. Jeho vizuální umění na instagramu obdivuje skoro 100 tisíc sledujících. V prostorách Café NONA na Nové scéně proběhne v pátek 20. ledna od 18:00 oficiální zahájení jeho vůbec první výstavy s názvem In Our Hands.

„Nápad se zrodil paralelně s přípravou inscenace Krajina těla. Každý den jsem se pohyboval v krásných prostorách Nové scény a myšlenka na zorganizování výstavy, kterou jsem již pár let měl, mi nedávala spát. Nápad jsem poté sdělil Radimovi Vizvárymu a on byl nadšený. A já samozřejmě též. Laterna magika je přeci o spojování disciplín a rozmanitosti, takže jsem vděčný, že mohu v rámci spolupráce využít i mou další zálibu – výtvarné umění,“ vysvětluje Kristián počátek svého nápadu.

Součástí expozice, kterou budete moci vidět až do 18. března, bude dvacet ilustrací, jež vznikly na základě audiovizuálního díla, kde Kristián propojuje ladné pohyby těla s kresbami, které silným, ale velmi jemným způsobem reflektují současný svět a jeho krásy skrze přírodu i zkázu, kterou za sebou na planetě Zemi zanechává člověk.

„Ve své výtvarné práci často používám každodenní objekty, které jsou nedílnou součástí našeho života, ale často je přehlížíme. I naše tělo je jakýsi výtvarný objekt a zaslouží si pozornost. Nejvíce mě asi fascinují ruce, protože jsou vždy ‚po ruce‘ a nabízí nekonečnou možnost kreativního vyjádření.
Začal jsem si tedy časem dělat seznam nápadů, které jsem skrz ruce vytvořil (zvířata, přírodní scenérie, stavby), a zjistil, že by tyto nápady vypadaly krásně jak staticky na vytištěném papíře, tak jako rozpohybovaná animace.“
Krátký film budete moci zhlédnout ve Videogalerii Nové scény.

17.1.2023 17:01:22 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 26 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Proč bychom se netěšili na Smetanu (MdB)

Články v rubrice - Výstavy

Žádný pocit netrvá věčně

Žádný pocit netrvá věčně

Mezinárodní skupinová výstava Žádný pocit netrvá věčně. Sbírka solidarity ve Skopji vychází z jedinečné sbírky ...celý článekČasopis 26 - sekce

OPERA/ TANEC

Česká filharmonie Open air 2024

Česká filharmonie Open air

Česká filharmonie Open air 2024
Přímý přenos oblíbeného koncertu pod širým nebem z pražského Hradčanského n celý článek

další články...