zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Mozart, Marie Terezie, František Josef a Sissi ožívají

Virtuální prohlídky v Schönbrunnu (Foto: Filmfinity GmbH)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Navštívit císařskou rezidenci jako svatební host císařovny Sissi a císaře Františka Josefa, usednout ke společné večeři, poznat Marii Terezii nebo si poslechnout první skladby mladého Mozarta. Zámek Schönbrunn začíná nabízet nové virtuální prohlídky, které návštěvníky přenesou do habsburského světa.

Zámek Schönbrunn a přilehlý park patří k nejnavštěvovanějším památkám ve Vídni. Vedle tradičních prohlídek nyní zámek začíná nabízet i kulturní program spojený s virtuální realitou zobrazující bohatou habsburskou minulost. Schönbrunn láká na nákladnou počítačovou produkci propojenou s hereckými scénami, které mají nabídnout „historicky přesný a vizuálně ohromující zážitek,“ zní od pořadatelů. Ti na novém konceptu pracovali uplynulé dva roky společně se zámeckými historiky a firmou specializující se na virtuální realitu.

Návštěvníci programu se mohou s virtuálními brýlemi usadit na jedno z více než stovky míst k sezení v apartmánu korunního prince, čtyřiadvacetiminutová individuální virtuální prohlídka je následně zavede na řadu dalších míst paláce. Detailně zpracovaná videa nabízí řadu scén. V nich vystupuje i Marie Terezie, císařovna Sissi nebo František Josef. Herci vybraní v celoevropském castingu jsou navlečeni ve více než 300 dobových kostýmech a doplňcích. Záznamy jsou zpracovány ve 360° projekcích a rozlišení 4K, k dispozici je celkem 19 jazykových variant včetně češtiny. Program probíhá denně od 9 do 17 hodin, minimální doporučený věk je 8 let. Rezervovat lze na speciálním zámeckém webu.
Zahraniční kancelář města Vídně podporuje výměnu zkušeností a spolupráci mezi Prahou a Vídní a také do Česka přináší novinky z Vídně. Zahraniční kanceláře Eurocomm-PR působí v jedenácti zemích střední a jihovýchodní Evropy.

15.8.2022 13:08:13 Redakce | rubrika - Výstavy

Časopis 48 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Tři sestry (NdB)

Články v rubrice - Výstavy

Galerie Rudolfinum - CO-EXTENSIVE

Marion Baruch - Le paysage n’est nulle part, 2020

Výstava CO-EXTENSIVE vychází především ze dvou momentů: prvním je konstatování, že obrazy (v širokém slova smy ...celý článekČasopis 48 - sekce

HUDBA

Ondřej Havelka uvádí Rozálii Havelkovou

Rozálie Havelková

Hudební návštěva v muzeu: Ondřej Havelka uvádí Rozálii Havelkovou
Šansonově laděný program mladé talentovan celý článek

další články...