zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Bubeníček International Ballet Gala

Jiří Bubeníček (Foto: Nadina Cojocaru)

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Významný sólista a choreograf Jiří Bubeníček pořádá v Praze slavnostní galavečer s názvem Bubeníček International Ballet Gala. Program s ukázkami Bubeníčkových nejvýraznějších choreografií v podání více než dvaceti světových tanečních hvězd zhlédnou diváci na jevišti Divadla na Vinohradech ve dnech 4. a 5. srpna 2024. Na gala se představí nejen osobnosti evropské taneční scény, ale také baletní sólisté z Les Ballets Bubeníček, prestižní milánské La Scaly, drážďanské Semperoper a dalších renomovaných institucí.

Výběr z repertoáru choreografií Jiřího Bubeníčka zahrnuje jeho nejlepší umělecká díla, jako je například Bolero od Maurice Ravela, které bylo poprvé uvedeno vloni na prestižním Mezinárodním hudebním festivalu Český Krumlov. Součástí večera bude i premiéra Bubeníčkova zbrusu nového baletního duetu inspirovaného hudbou Zdeňka Fibicha Poem, Josefa Suka Radúz a Mahulena a dílem Josefa Václava Myslbeka, významného českého sochaře přelomu 19. a 20. století. Sukova práce, často ovlivněná krajinou a atmosférou Čech, poskytuje hlubší vhled do kulturního dědictví a je tak neodmyslitelnou součástí kulturní historie města Prahy. Myslbek patří mezi významné osobnosti uměleckého světa, které si připomínáme v roce 2024. Inspirací pro premiérovou baletní choreografii Jiřího Bubeníčka jsou jeho monumentální díla, jako například sousoší Ctirad a Šárka, Lumír a píseň nebo proslulý reliéf Hudba ve foyeru Národního divadla. Nový duet, vytvořený speciálně pro tento večer, zatančí Martina Arduino a Marco Agostino, hvězdy z La Scaly.

Jiří Bubeníček je mezinárodní taneční ikonou a zároveň hrdým Čechem. Diváci se tak mohou těšit na exkluzivní večer plný virtuozity, který spojí oslavy české hudby s tanečním uměním na vysoké úrovni. Gala představení slibuje výjimečný umělecký zážitek ve společnosti těch nejlepších světových hvězd a má ambice stát se jednou z kulturních událostí roku.
Vstupenky na oba večery jsou k zakoupení na webové stránce Divadla na Vinohradech.

20.5.2024 16:05:29 Redakce | rubrika - Zveme ...

Časopis 26 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Lípa Musica 2024

Články v rubrice - Zveme ...

Může tanec obnovit naše vazby k přírodě?

Lush Blast

Umělecké duo Alica Minar a Dorota Michalak uvedou 2. července ve spolupráci se Studiem ALTA v přilehlém městsk ...celý článek


Florea Theatrum v létě ožije také dvojicí historických baletů

Čarovná girlanda (Foto: Ivo Dankovič)

Hudební ansámbl Musica Florea a Helena Kazárová, přední historička, režisérka a choreografka, připravují pro l ...celý článekČasopis 26 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Sarajevský atentát 1914 – 110 let

Sarajevo 1914

Sarajevo 1914
Konspirace v pozadí události, která zahájila první světovou válku. Koprodukční film České tel celý článek

další články...