zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Jana Jarkovská představí flétnový repertoár napříč časem

Jana Jarkovská

autor: Zdroj: Pořadatel koncertu   

zvětšit obrázek

V dalším z večerů Obrazy a hudba v produkci Pražských symfoniků vystoupí flétnistka Jana Jarkovská společně s klavíristou Bohumírem Stehlíkem a houslistkou Markétou Janouškovou. Program nabídne tvorbu pro flétnu od baroka až po současnost. Koncert se uskuteční 1. prosince 2022 od 19:30 v klášteře sv. Anežky České.

„Kromě Sylvie Bodorové a Jiřího Temla zazní z českých, potažmo československých skladatelů Pavol Šimai, jehož Sonatina je opravdu krásná, lyrická skladba, kterou jsem si skutečně přála na programu mít. Dalším důležitým dílem, které zazní jsou Pastorale Germaine Tailleferre. Chtěla jsem, aby v programu bylo zastoupeno více žen, beru to jako svůj úkol,“ řekla k programu Jana Jarkovská, která se dlouhodobě věnuje interpretaci děl hudebních skladatelek.
Na programu budou také ryze klasická flétnová díla. Zazní Capriccio D dur pro sólovou flétnu Johanna Joachima Quantze a Sonáta E dur pro flétnu a housle Georga Philippa Telemanna.

„Za takový zlatý střed koncertu považuji trio italského skladatele Nina Roty. Je to zcela klasické dílo, které mě překvapilo tím, jak hodně svým hudebním jazykem připomíná české hudební skladatele, které jsem na program zařadila,“ dodává Jarkovská.
Společně s Janou Jarkovskou vystoupí klavírista Bohumír Stehlík, s kterým dlouhodobě tvoří komorní uskupení Duo du Rêve, a houslistka Markéta Janoušková.
Večer je součástí cyklu Pražských symfoniků Obrazy a hudba ve spolupráci s Národní galerií Praha. Program zahájí odborná přednáška Moniky Švec Sybolové k obrazu Krajina Josefa Šímy.
Koncert se uskuteční ve čtvrtek 1. prosince 2022 v 19:30 v klášteře sv. Anežky České. Vstupenky jsou v prodeji na www.fok.cz.

25.11.2022 15:11:39 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Koncerty

Houslový virtuos Petar Markoski míří do Prahy

Petar Markoski

Skutečné houslové mistrovství předvede houslový virtuos, skladatel a zpěvák makedonského původu Petar Markoski ...celý článek


Pavel Švingr v doprovodu klavíristy Zdeňka Klaudy

Pavel Švingr

V Anežském klášteře se v rámci cyklu koncertů Obrazy a hudba FOK ve čtvrtek 18. dubna 2024 představí s komorní ...celý článekČasopis 16 - sekce

HUDBA

Mezinárodní den Romů

Ida Kelarová

Paĺikerav – Děkuji
Hudební oslava dnešního Mezinárodního dne Romů z pražského Rudolfina. Letošní konc celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 15. týden

Planeta pokladů: Afrika

Planeta pokladů: Afrika
Odhalování památek světového kulturního dědictví UNESCO na kontinentu plném tradičn celý článek

další články...